ZEM a VEK

Od mája 2013 vychádza na Slovensku "kontroverzný"a "konšpiračný" mesačník Zem a Vek. Aspoň tak ho označujú jeho neprajníci, ja im hovorím "strážcovia systému". Ja by som ho označil skôr za alternatívny. Šéfredaktorom a vydavateľom je Tibor Eliot Rostas, známy rozhlasovou reláciou a knižkou Mlčanie. Ja v projekte od začiatku pôsobím ako zástupca šéfredaktora. Ako dlhoročného novinára ma oslovila snaha vydávať časopis, ktorý bude ponúkať altrenatínve pohľady na súčasný politický a ekonomický systém, na spoločnosť, v ktorej žijeme.
 
To neznamená, že tieto pohľady sú zaručene správne, ale našou snahou je poskytnúť čitateľom námety n zamyslenie. A to v čase, keď ako keby sa sloboda slova v slovenských médiách vytrácala, pomaly ako keby všetky písali len podľa jednej línie, podobne ako v časoch budovania socializmu. Len vtedy bola táto línia červená, dnes je modrá.
 
Časopis vychádza bez akejkoľvek inzercie (aby sme mohli pásať len podľa nášho presvedčenia a nemuseli sa podriaďovať diktátu inzerujúcich firiem), z predaja cez novinové stánky nám neostáva takmer nič. Preto jediný reálny zdroj, vďaka ktorému dokážeme fungovať, sú peniaze z predplatného.
 
Ak ste o časopise ešte nepočuli, môžete si pozrieť jeho webovú stránku www.zemavek.sk. Články na webe, nie sú totožné s článkami v tlačenom časopise, kam umiestňujeme výber toho najlepšieho. Predstavu o časopise si však môžete urobiť aj listovaním v starších číslach, ktoré tu máme zverejnené on-line: www.zemavek.sk/tags/view/online