JESENNÉ ŠAMANSKÉ KURZY 2020, Bratislava, La Mond Centrum (BA - Ružinov)

 

 

Rituál smrti a znovuzrodenia

30. 10. – 1. 11. 2020

Dvadsaťštyrihodinový rituál smrti a znovuzrodenia, ktorý v rámci procesu simulovanej smrti pomáha vyrovnať sa so svojou minulosťou, symbolicky zomrieť, znova sa narodiť a vykročiť do nového života. Bude mu predchádzať celodenná príprava, počas ktorej budeme predovšetkým pracovať s naším životným príbehom, napodobňujúc tak proces rekapitulácie, ktorý prebieha v hodine smrti. Počas 24-hodinového procesu je potrebné nejesť (držať hladovku), mať zaviazané oči a zachovať mlčanie. Začíname v piatok ráno, končíme v nedeľu okolo obeda.

 

Základy šamanského cestovania

27. 11. – 29. 11. 2020

Šamanská cesta je jeden zo spôsobov, ktorým sa dá vedome vstupovať do ríše nášho podvedomia, našich snov, zdroja mýtov a rozprávok, duchovnej verzie našej hmotnej reality. V tejto duchovnej realite si môžete nájsť bytosti – spojencov, od ktorých potom môžete získavať nové poznanie či rady pre váš život. Základným spojencom je silové alebo totemové zviera, stelesnenie vašej osobnej sily. Pokročilejšími spojencami sú potom rôzni učitelia. Šamanské cesty by nemali slúžiť ako prostriedok na únik z tejto reality, presne naopak, mali by nám pomáhať lepšie a plnohodnotnejšie zvládať našu pozemskú púť. Začíname v piatok podvečer, končíme v nedeľu okolo obeda.

 

Nocovanie: V prípade Rituálu smrti a znovuzrodenia strávite noc zo soboty na nedeľu v spacáku v seminárnej miestnosti. Noc z piatka na sobotu môžete takisto prespať na mieste v spacáku, alebo si sami zabezpečiť ubytovanie v Bratislave. V prípade Základov šamanského cestovania si môžete nájsť nocľah v Bratislave, alebo je tu opäť možnosť prespávania v seminárnej miestnosti v spacáku. Za nocovanie na mieste sa nič nedopláca.

 

Stravu si treba priniesť alebo zabezpečiť vlastnú. Počas programu bude k dispozícii čaj, káva a voda. Najesť sa dá aj v blízkom OC Retro, alebo si tam kúpiť potraviny. Počas Rituálu smrti a znovuzrodenia sa od soboty rána do nedele rána bude držať pôst (hladovka).

 

O lektorovi: Marián Benka sa šamanskými technikami zaoberá od roku 1998. Absolvoval základné i pokročilé semináre FFS (Nadácie pre šamanské štúdie), založenej antropológom Michaelom Harnerom, kurzy argentínskej šamanky Alicie Hamm, keltského šamana Toma Cowana, slovanského volchva Vladimira Kurovského a ďalších učiteľov. Vlastné kurzy učí od roku 2002.

 

Ceny:

Kurzovné sa platí ako dobrovoľný príspevok v rámci určeného rozsahu, v závislosti od vašich finančných možností a spokojnosti s kurzom.

Za Rituál smrti a znovuzrodenia sa platí dobrovoľný príspevok v rozsahu od 100 do 200 eur.

Za Základy šamanského cestovania sa platí dobrovoľný príspevok v rozsahu od 60 do 120 eur.

Ak by vám aj spodné rozsahy boli v rámci vašej sociálnej situácie priveľa, ozvite sa, nejako sa dohodneme. Na druhej strane, kto to tak cíti, môže prispieť aj viac ako je horný rozsah.

 

Prihlasovanie sa:

Prihlasuje sa priamo u lektora na mailovej adrese: marianbenka@gmail.com. Pri prihlasovaní uveďte prosím meno, telefónne číslo a na ktorý kurz alebo kurzy sa prihlasujete. Podmienkou účasti je uhradenie zálohy na účet, výška zálohy a číslo účtu vám budú zaslané v odpovedi na prihlášku. Zvyšok doplatíte na mieste v hotovosti. Prihlásení účastníci dostanú najneskôr týždeň pred akciou informácie, ako sa dostať na miesto konania a čo si treba priniesť so sebou.