AUGUSTOVÝ ŠAMANSKÝ TÝŽDEŇ

Šamanský týždeň smrti a znovuzrodenia s rodinnými konšteláciami

od 24. 8. do 2. 9. 2018

na konskej farme v Orovnici (okres Nová Baňa)

 

 

Úvodný víkend bude venovaný základom šamanských techník, je možné prihlásiť sa samostatne len na túto prvú časť. Vyskúšate si harmonizujúce účinky šamanského bubnovania a spevu, oboznámite sa s niekoľkými spôsobmi napojenia sa na prírodné energie a práce so štyrmi živlami. Naučíte sa základy techniky šamanského cestovania, pri ktorom sa adept v zmenenom stave vedomia vydáva na výpravu do inej reality po radu a po pomoc. Vyskúšate si pobyt v posvätnom kamennom kruhu, ktorý pomáha liečiť jednotlivé časti našej duše.

Nasledujúci týždeň účastníci prejdú simulovaným procesom smrti a znovuzrodenia, ktorý je procesom duchovnej očisty, životného re-štartu a vnútorného posilnenia. Je psychicky náročnejší ako bežné duchovné kurzy, súčasťou niektorých dní bude držanie hladovky a fungovanie so zaviazanými očami, vstup do procesu si preto vyžaduje istú dávku odhodlania. Jeden deň bude osobitne venovaný rodinným konšteláciám, metóde, ktorá pomáha odhaliť a riešiť skryté problémy v rodine alebo inej skupine vzájomne prepojených ľudí. Tiež môže pomôcť pri riešení zdravotných problémov. Rovnako aj na túto druhú, predĺženú časť, sa môžete prihlásiť samostane.

Program vedie: zástupca šéfredaktora Zem&Vek a lektor šamanských kurzov Marián Benka.

Rodinné konštelácie vedie: konštelatér Milan Libiak.

 

1. časť začne v piatok 24. 8. podvečer a skončí v nedeľu 26. 8. okolo obeda.

2. časť začne v nedeľu 26. 8. podvečer a skončí nasledujúcu nedeľu 2. 9. okolo obeda.

 

Kurz sa uskutoční v peknom prírodnom prostredí malej konskej farmy v Orovnici, počas voľných chvíľ v programe bude možnosť dohodnúť sa s majiteľkou na vychádzke do lesa na konskom chrbte – koníky sú zvyknuté aj na úplných začiatočníkov, ktorí nikdy v živote v sedle nesedeli.

 

Podmienky sú skromné, spí sa vo vlastných spacákoch, buď v starom domčeku na pozemku farmy alebo vonku vo vlastnom alebo veľkom spoločnom stane. K dispozícii bude latrína a studená pitná voda, možno aj teplá sorcha. Stravu si treba priniesť vlastnú, v obci sa nachádaza malá predajňa potravín, prípadne sa dá zbehnúť na nákup do Novej Bane. K dispozícii bude rýchlovarná kanvica, káva a čaj. Variť sa dá na kachľovej peci alebo opekať vonku na ohni. Ako sme spomenuli vyššie, niektoré dni sa jesť nebude.

 

Kurzovné sa platí ako dobrovoľný príspevok v určitých rozsahoch, v závislosti od vašich finančných možností a spokojnosti s kurzom.

 

Za 1. časť sa platí dobrovoľný príspevok v rozsahu od 50 do 100 eur.

 

Za 2. časť sa platí dobrovoľný príspevok v rozsahu od 100 do 200 eur.

 

Za obe časti spolu sa platí dobrovoľný príspevok v rozsahu od 120 do 250 eur.

 

Platí sa v hotovosti na mieste. Ak je vám aj spodný rozsah veľa, ozvite sa, nejako sa dohodneme. Na druhej strane, kto to tak cíti, môže prispieť aj viac ako je horný rozsah.

 

Prihlasuje sa priamo u lektora na: marianbenka@gmail.com. Prihlásení účastníci dostanú informácie, ako sa dostať na miesto konania a čo si treba priniesť so sebou.