SEPTEMBROVÝ ŠAMANSKÝ KURZ

Základy šamanskej práce

Neošamanský predĺžený víkendový kurz

31. 8. – 3. 9.2017, Orovnica pri Novej Bani

Vďaka úsiliu vedcov, ktorí od 60. rokov minulého storočia skúmali duchovnosť prírodných kmeňov a niektorí z nich sa stali žiakmi pôvodných šamanov, boli aj pre nás, moderných ľudí, sprostredkované pradávne šamanské techniky. I keď boli upravené a prispôsobené našim podmienkam, stále sú účinným nástrojom pre osobný rozvoj, nastoľovanie rovnováhy na všetkých úrovniach i ako pomoc pri riešení vašich problémov a problémov druhých ľudí.

Počas kurzu si vyskúšame harmonizujúce účinky šamanského bubnovania a spevu, oboznámime sa s niekoľkými spôsobmi napojenia sa na prírodné energie a komunikácie s prírodnými bytosťami. Naučíme sa základy techniky šamanského cestovania, pri ktorom sa adept v zmenenom stave vedomia vydáva na výpravu do inej reality, aby sa tam stretol s duchovnými bytosťami a požiadal ich o radu a o pomoc. Nájdeme si svoje silové zviera, ktoré je našim osobným duchovným sprievodcom. Ak viete, aké je vaše silové zviera, poznáte jeho kvalitu a môžete s ňou vedome pracovať. Vďaka tomu sa môže rozvinúť vaša osobná sila a potenciál.

Tiež si povieme o duchovnej podstate štyroch živlov, o tom, čo všetko predstavujú a ako sa prejavujú v našom vnútri. Otcovia Oheň a Vzduch, Matky Zem a Voda sú štyria božskí rodičia, ktorých tanec udržiava kolobeh prírody. So živlami súvisia aj štyri časti našej vnútornej bytosti: Vnútorné Dieťa, Vnútorná Žena, Vnútorný Muž a Duša. Tieto štyri princípy tvoria základ posvätného kamenného kruhu, ktorý nám pomáha zorientovať sa vo vlastnom vnútornom svete, vyznať sa v sebe a vyvíjať sa k lepšiemu. Tento kruh fyzicky postavíme a budeme s ním pracovať.

 

Kurz sa uskutoční v peknom prírodnom prostredí malej konskej farmy v Orovnici, začne vo štvrtok podvečer a skončí v nedeľu okolo obeda. Podmienky sú skromné, spí sa vo vlastných spacákoch, k dispozícii bude latrína a studená pitná voda. Stravu si treba priniesť vlastnú, k dispozícii bude rýchlovarná kanvica, káva a čaj.

Cena za kurz je dobrovoľná v rozsahu od 60 do 120 eur, v závislosti od vašich finančných možností a spokojnosti s kurzom. Platí sa v hotovosti na mieste. Ak je vám aj 60 eur veľa, ozvite sa, nejako sa dohodneme.

Prihlasuje sa priamo u lektora na: marianbenka@gmail.com. Prihlásení účastníci dostanú informácie, ako sa dostať na miesto konania a čo si treba priniesť so sebou.